
FAQ, CZYLI "KTO PYTA, NIE BŁĄDZI"
Poniżej znaleźć można odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania
JAK DŁUGO TRWA TERAPIA?
Czas, w jakim udzielana jest pomoc psychologiczna, zależy od właściwego rozpoznania stanu pacjenta i problemów, jakie go trapią. Od tego służy konsultacja psychologiczna trwająca od 1 do 3 wizyt. Po przeprowadzeniu konsultacji specjalista proponuje właściwą dla danego pacjenta formę pomocy - pomoc psychologiczną, interwencję kryzysową bądź terapię indywidualną. W przypadku dwóch pierwszych form mowa o współpracy krótkoterminowej, a więc trwającej od kilku do kilkunastu tygodni. Z kolei terapia indywidualna jest procesem długoterminowym - jej czas zależy od liczby problemów, stanu pacjenta i postępów w jego pracy.
CZY WIZYTY MOGĄ ODBYWAĆ SIĘ ONLINE?
Dla komfortu naszych pacjentów oferujemy Gabinet przy ulicy Sikorskiego w Białogardzie. Niemniej jednak każdy, kto nie chce lub nie może pojawiać się na wizytach stacjonarnych, ma możliwość skorzystania z wizyt online. Dzięki temu możemy pomóc także osobom z innych regionów Polski. Usługi online realizujemy za pośrednictwem aplikacji Whatsapp. W przyszłości planujemy także uruchomić możliwość odbywania wizyt za pomocą platformy Zoom.
W JAKICH NURTACH PROWADZONA JEST TERAPIA?
Terapia, jaką świadczymy w Gabinecie przy ulicy Sikorskiego w Białogardzie, ma charakter długoterminowy i jest prowadzona w nurcie interdyscyplinarnym. Oznacza to, że w naszej pracy korzystamy ze sprawdzonych technik i narzędzi terapeutycznych zapożyczonych z różnych nurtów psychoterapii, zwłaszcza terapii behawioralno-poznawczej i psychodynamicznej. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostosować się do osobowości pacjenta, oferując pomoc dopasowaną do jego potrzeb i ograniczeń.
CZY PRZYJMOWANE SĄ PŁATNOŚCI KARTĄ?
Na ten moment nie obsługujemy płatności kartą. Opłaty za wizyty pobierane są w formie gotówki lub przelewu na konto Gabinetu - w zależności od preferencji i możliwości pacjenta.
CZY TERAPEUTĘ OBOWIĄZUJE TAJEMNICA ZAWODOWA?
Oczywiście! Zobowiązuje nas do tego nie tylko Kodeks Etyczno-Zawodowy Psychologa (uchwalony przez Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w 1991 roku), lecz także przepisy polskiego prawa. W Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 roku oraz w Ustawie z dnia 8 czerwca 2001 roku o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów wprowadzono zapisy jednoznacznie regulujące obowiązki osób udzielających pomocy psychologicznej. Jednym z nich jest zobowiązanie do zachowania w tajemnicy informacji związanych z klientem uzyskanych w związku z wykonywaniem zawodu. Mowa o informacjach związanych ze stanem zdrowia pacjenta, ale również tych dotyczących jego życia zawodowego, rodzinnego oraz majątkowego.
Obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej nie może być ograniczony w czasie. Zwolnienie z tajemnicy może nastąpić wyłącznie w sytuacji, kiedy zagrożone jest zdrowie lub życie – czy to klienta, czy innych osób (albo w sytuacji, gdy inne przepisy stanowią o takim zwolnieniu).
CZY Z TERAPII MOGĄ SKORZYSTAĆ OSOBY NIEPEŁNOLETNIE?
Niestety nie. Zajmujemy się wyłącznie pracą z osobami dorosłymi.
Nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi na niektóre pytania? Nie martw się, z chęcią odpowiemy na wszystkie. Napisz lub zadzwoń do nas - dane kontaktowe poniżej.